OSVK - Ozbrojené síly Valašského království
Airsoftshop.cz
Střelnice Poličná
Branné oddíly ČR
OSVK Facebook    OSVK Instagram

Pilot (1.6.2007)

Celá akce sloužila na procvičení taktiky našeho týmu. Náš tým byl rozdělen na 2 skupiny (povstalci a spojenci) Velitel spojenců byl svob. Tomáš Cibulec a velitelem povstalců byl svob. Jan Kostelný. Terč (pilota) dělal Jindřich Kostelný Na mapě byl vytýčen tábor spojenců, tábor povstalců a oblast vytyčující dopad pilota.

Scénář: Jeden z pilotů měl za úkol monitorovat pohyb povstalců na nepřátelském území. Šlo o důležitou misi s minimálním rizikem. Ovšem do rukou povstalců se dostala protiletadlová střela země-vzduch a letoun byl během mise sestřelen. Pilot se katapultoval a v jeho sedačce se nacházel disk s detailními fotografiemi nepřátelských cílů. Po katapultování pilot tento disk našel a čekal až jej nalezne pátrací skupina spojenců. Ihned po sestřelení stíhačky byly vyslány na obou stranách pátrací skupiny...
Počasí nám bohužel moc nepřálo jelikož bylo vlhko a chladno, přezto jsme se rozhodli jít do akce. Sešli jsme se všichni na základně v Jarcové a po krátké poradě jsme se vydali směrem k jarcovskému vleku. Tam jsme si dali rozchod a nějaký čas abychom se dostavili na naše pozice. Bohužel pilot byl nalezen povstalci, disketu se záznamy naštěstí těsně před svým nalezením ukryl. Pátrací skupina spojenců narazila na povstalce těsně po zajetí pilota. Nepřítel byl překvapen rychlým úderem a nastal u nich zmatek. Měli těžké ztráty, pilotovi navíc zapoměli vzít nůž, ten toho využil a v nastalém zmatku zabil svého hlídače, díky čemuž utekl do bezpečí. Nakonec zvítězili zaslouženě spojenci s minimálními ztrátami.

svob. Martin Vičan