OSVK - Ozbrojené síly Valašského království
Airsoftshop.cz
Střelnice Poličná
Branné oddíly ČR
OSVK Facebook    OSVK Instagram

Bysřička (29.4.2007)

Pomalu ale jistě jsme se stali alespoň ohledně taktiky slušným airsoftovým týmem, s výzbrojí je sice co dohánět ale čas léčí :) Po dlouhém naléhání ze strany ostatních týmů vedení konečně rozhodlo uspořádat první airsoftový zápas.

Jakmile bylo vše domluveno a schylovalo se k akci, začali se náhle všichni z týmu omlouvat že už něco mají. Nakonec jsme do toho šli jenom 2: Velitel čety čet. Jindřich Kostelný a svob. Martin Vičan. Po pochodu z Jarcové do Bystřičky jsme se vydali do místní hospůdky u vlakového nádraží. U stolu už seděla banda airsofťáků. Sedli jsme, dali jsme pivko (někteří si jich dali víc :P) a vydali se na místní střelnici, kde na nás čekal zbytek lidí. Pokecali jsme, vyzkoušeli jsme jejich zbrane a domluvili jsme se jak bude vše probíhat. Vyrazili jsme v 1. týmu na kopec který jsme měli bránit. Bylo to šíleně prudké stopání, výborné pro obranu a noční můrou pro útok. Potom co jsme se zakopali na nás vyrazil 2. tým. Ke kontaktu došlo velice brzy a nepřítel se začal šplhat do prudkého kopce. My jako obránci jsme nepřítele ostřelovali z výšky a druhá část našeho týmu jim mezi tím vpadla do zad čímž se jenom potvrdilo naše vítězství.

Druhou hru jsme se měli potkat s 2. týmem jako při přesunu. Nemohli jsme je najít a pročesávali jsme les. Zde se asi nejvíce projevila návštěva hospůdky před akcí a Řízek nám ukazoval vzorové plazení za každým hrbolem či kopečkem :D Na nepřítele jsme narazili jak jsme scházeli kopeček dolů. Byli schovaní za několika tlustými stromy, kde bylo výborné střelecké postavení. Postupně jsme se k nim přibližovali za neustálého kropení z jejich strany. Začali střílet po Jindrovi a jakmile to viděl Řízek zvolal nějaký válečný pokřik a vydal se hlava nehlava do boje s prstem na spoušti, kdo ví jestli to přežil ale zachránil velitelovi život ;) Já jsem to dostal jak jsem přebíhal blíže k nepříteli. Už ani nevím kdo vyhrál nebo prohrál tu druhou hru, jelikož jsem musel jít na mrtvoliště. Myslím že na tom ani celkem nesešlo, pobrali jsme nové zkušenosti, získali nové kámoše a hlavně jsme se pobavili, a o tom hlavně airsoft je!

svob. Martin Vičan